Marcelina obŽaloba
(List nadšenej kurzistky Maťovi Škvarkovi)

Žalujem na Teba Maťo Škvarka, že legálne poskytuješ a distribuuješ drogu zvanú adrenalín počas týždňových kurzov paraglidingu na Donovaloch.
Hovorím o type športu, pri ktorom sedíš ako na hojdačke, poťahuješ špagátmi visiacimi z veľkej farebnej plachty, hompáľaš NEHANEBNE NOHAMI VO VZDUCHU a kričíš do doliny "Ja letím!"
Tomuto pokušeniu podľahla aj rodinka Prešporákov a vymenila meditácie pri Jadrane za jačanie vo vetre, pokojný posed na brehu mora, za funenie a behanie pri výstupe na kopec, aby sa vzápätí pokúsila tú istú trasu prekonať vzduchom.
Aj ja som počas kurzu prehodnotila svoj vzťah k turistike. Turistika ÁNO, ale bez padáka NIE!
Žalujem na Teba Maťo Škvarka, že doposiaľ nadobudnuté znalosti z meteorológie, či svieti slnko na opaľovanie alebo nie, sa Ti javili ako nedostačujúce.
V obžalobe pokračujem. Keď sa vietor správal nemúdro a neuhol, ba čo viac, pohral sa som mnou tak, že ma vysadil na divú jabloň, naliehavo si ma žiadal o ukončenie konzumácie jabĺk v korune stromu.
Keď som jedného dňa z vrcholcov ihličnanu nohami pozrážala pár konárov (s dobrým úmyslom zakúriť si večer v kozube), neoprávnene bez môjho súhlasu a vedomia si toto miesto pomenoval "Marcelina dreváreň".
Touto žalobou chcem upozorniť širokú verejnosť, aby prehodnotili svoj vzťah k vlastným nohám a aby sa v žiadnom prípade ani len nepokúsili pripustiť, že by mohli lietať. "Veď keby boh chcel, aby človek lietal, dal by mu krídla!"
Ale aj tak, Maťo, si dealerom drogy zvanej paragliding a veľmi rýchlo sa Ti podarilo vypestovať vo mne závislosť na dosiaľ boľavé, no predsa krásne lietanie. Maťo, ten jeden týždeň Ti nikdy v živote nezabudnem a možno neodpustím.

S úctou závislá na paraglidingu
Marcela

P.S. Objasnenie skutočnosti: Marcela, ktorá neprávom dostala prezývku zberačka šišiek, pretože na tom ihličnane fakt žiadne šišky neboli. Dávam Ti copyright pod tou podmienkou, že nadobudneš odvahu uverejniť to.
(nadobudol som)

Predchádzajúci článok